top of page

Bränd on see, mida ta päriselt teeb. Mitte see, mida ta endast räägib.

BRÄNDI EHITAMINE

Millest on tehtud bränd?

Uus logo pole kunagi ühtegi ettevõtet tuntuks või paremaks teinud.

Hoopis ettevõtte tegevus teeb logo tuntuks ning siinkohal on järjepidevus palju olulisem kui originaalsus. Edukad ja silmapaistvad brändingunäited on enamasti just rebrändingu juhtumid – ükski uus kaubamärk pole oma esimesel päeval tuntud ja armastatud. 


Kui uus ettevõte luuakse, on sellel harva valdkonda muutev mõju – selleni on vaja jõuda. Mistõttu on täiesti loomulik, et alustav ettevõte areneb esimese 5-10 aasta jooksul oluliselt, kuna otsib, loob ja kasvatab oma intellektuaalset omandit ning eristuvusi. Ajad muutuvad. Turud muutuvad. Klientide käitumine ja ootused muutuvad. Edukad on need brändid, mis kannavad selget põhiväärtust ja arusaama, millist vajadust nad kliendi jaoks rahuldavad. See, mida bränd teeb ja pakub, võib ja peabki ajas muutuma, täienema, paranema – kuniks hoitakse järjepidevalt kinni põhimõtetest, kuidas seda tehakse ning miks see klientidele korda peaks minema. 


Meie brändingu ja re-brändingu projektid sukelduvad alati sügavale ettevõtte eesmärkidesse, pikaajalisse visiooni ja soovi oma tarbijate jaoks olulist muutust kaasa tuua. Töötame koosloomes oma kliendi tiimiga, et (ümber)defineerida need põhimõtted, mida ettevõte soovib saavutada, kus tegelikult tarbijatele väärtust luuakse ja mis on oluline kõikidele sidusrühmadele. 


Lühidalt öeldes – aitame välja sõeluda ja defineerida brändistrateegiana selle, mis eristab sind konkurentidest, võimendab sinu eeliseid ning kõnetab just sinu kliente ja lõpptarbijaid. Aga ka töötajaid, koostööpartnereid, investoreid ja laiemat avalikkust. Ning jah, mõnikord on selleks vaja ka uus brändinimi luua või logo kujundada, aga mitte alati.


Mida me teeme:

  • Brändi taustauuring ja analüüs

  • Klientide ja töötajate intervjuud

  • Väärtuste kaardistamine

  • Ettevõtte visiooni / missiooni / eesmärgi defineerimine

  • Positsioneering ning storytelling

  • Väärtuspakkumiste ja konkurentsieeliste defineerimine

  • Strateegia e. brandbooki sõnastamine

  • Brändinimede väljatöötamine ja rahvusvaheline kontroll

  • Visuaalne identiteet, CVI

Tahad rohkem teada? Võta meiega ühendust ja arutame asja.

Telefonikõne ei maksa päriselt midagi.

bottom of page